00001

Tvůrčí dílny pro děti i dospělé pod vedením zkušených a kreativních lektorů (výtvarná, fotografická, divadelně-filmová), šamanské bubnování, klauniopantomimáda a spousta muziky i poezie  Vás překvapí, potěší, ba i nadchne, pokud zavítáte 18. 6. 2016 do Javoříčka.

Po šamanském vybubnování zatančí, zahrají a trošku zazpívají děti z hudebních kroužků při ZŠ Luká se smyčcovým souborem ZUŠ Konice. Pak bude Javoříčkovění patřit divadélku ze ZŠ Bouzov a studentkám dramaterapie. Se šamanem a muzikoterapeutem Lubošem Holzerem se probubnujete až na dno duše, s výtvarnicí Olinkou Svobodovou pomalujete cestu do Javoříčka vedeni vlastní fantazií. S fotografem Zdeňkem Žlabem se dozvíte vše, co jste ještě o fotografii nevěděli a s Pavlem Soldánem, divadelníkem, režisérem a muzikantem, utvoříte filmový štáb, se kterým se budou dít věci v přímém přenosu a pak to objevíte třeba na you tube.

Na dětském hřišti s prolejzačkami se představí kunčická malířka Šárka Kolárková s netradiční vernisáží svých obrázků, poezií i prózou vlastní tvorby vás provedou spisovatelé Milana Valenta, šternbernský básník Pavel Svoboda neboMiroslav Demel z Mohelnice. Ruda Beran z Jevíčka, „sprostopoeta“ Michal Růžičkanebo „hanácké Werich“ Petr Linduška.

V 18 hodin vypukne hudební maraton kapel – moravičanský A.M. Úlet,“domácí“  folkrockový Střemkoš, litovelský bigbeat Vinný střik, brněnská jazzrocková „latina“ Cowhill, Luboš Holzer s fenomenálním brněnským hudebníkem Pavlem Fajtem přivezou osobité pojetí Sušilových moravských balad a starými fláky všechny rozhýbe Katapult Cover Band.

Vším vás budou provázet opravdoví moderátoři Michal Holínka a Arnošt Štěpán a jejich kouzelný megafon. Přindite s námi oživit celé místo, budeme se těšit!