Výstava řezbáře Miroslava Havlíčka

Od 1. prosince máte možnost navštívit v Turistickém informačním centru Litovel novou výstavu, která byla vytvořena díky šikovným rukám řezbáře Miroslava Havlíčka z Březiny. Výstava je přístupná  až do 26. února od pondělí do pátku od 8 do 17 hod. a v sobotu od 9 do 15 hod. Vstupné dobrovolné.

Upozornění – MUDr. Čampiš – očkování

Praktický lékař MUDr. Čampiš bude  provádět očkování proti COVID 19. Očkovat bude 3. posilující dávku i zájemce o nové očkování. Zájemci o očkování musí být pacienty MUDr.

Čampiše nebo mít od něj prvotní dávky očkování. Očkovat se bude vakcínou Pfizer.

Očkování proběhne ve čtvrtek 9. prosince 2021 od 15,30 – 18,00 hod. v sále Pohostinství v Luké.

MUDr. Čampiš upozorňuje, že je vhodné si obléknout krátký rukáv!

MIMOŘÁDNÁ OKAMŽITÁ POMOC LIDEM S ENERGIEMI

V souvislosti s náhlým ukončením dodávek energií od Bohemia Energy a dalších společností, ke kterému došlo napříč celou Českou republikou, Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) nabízí možnou pomoc ze strany Úřadu práce (ÚP ČR). Jedná se o poskytování dávkové pomoci s úhradou nákladů na bydlení, resp. úhradou zvýšených nákladů na energie.

Více v ikona souboruletáku a ikona souboruinformačním dopise.

Čertovské Vánoce v Milkově

Sbor dobrovolných hasičů Milkov si Vás dovoluje pozvat v sobotu 20. listopadu od 14 hodin na Čertovské Vánoce v Milkově.

Přijďte se připravit na nadcházející adventní čas do prostor obecní budovy v Milkově, kde můžete vidět práci uměleckého řezbáře z Loštic a jeho betlémy, pořídit si drobné dárky z keramiky z Hluchova, květinové dekorace či bylinné čaje. Budete si také moci nechat podle fotografie namalovat portrét.

Dále budou na hřišti pod stany připravené adventní soutěže pro děti zakončené v 17 hodin příjezdem Krampusů a jejich nadílkou. Venkovní program bude doprovázen zvukem kovářského kladiva a kovadliny uměleckého kováře, rovněž u něho si můžete pořídit drobné dárky.

Můžete se těšit na horký punč či jiné nápoje a k utišení hladu bude v pekle připravený gril a další dobroty.

Akce se koná za každého počasí a všichni jsou srdečně zváni, děti v maskách čertů jsou vítány.