podpis smlouvy

Už brzy bude turisty z celé republiky lákat do Luké a okolí nový prezentační film. Snímek s pracovním názvem Luká, Bouzov, Javoříčko točí Theodor Mojžíš se svým studiem Video Theo.

Snímek představí Bouzov s jeho hradem, podhradím i například motokárovou dráhou a řadou akcí včetně populárních Balonů nad hradem či šermířských klání. Dále samozřejmě Javoříčko s pietním místem a zajímavostmi pro návštěvníky. K těm patří Javoříčské jeskyně, ale také nový areál u bývalé školy určený pro celé rodiny. „Věříme, že návštěvníkům zajímajícím se o historii a o krásnou přírodu může tato část našeho kraje nabídnout krásně strávené chvíle v zajímavém prostředí,“ říká starosta Luké František Lakomý.

Prostějovský režisér Mojžíš chce zachytit krajinu a dění na Litovelsku od jara do podzimu. Cílem je ukázat region jako ideální místo pro krátkou rekreaci. Iniciátoři snímku se chtějí zaměřit například na návštěvníky Olomouce, kteří si chtějí během několika dnů prohlédnout i širší okolí města, případně na rodiny s dětmi hledající program víkend. Ti mohou přijet do krásné přírody na romantické procházky lesem a nádhernou krajinou nebo na cyklistické projížďky. „Například pro cyklisty je to opravdový ráj plný cyklotras a vhodných míst k zastavení,“ říká Mojžíš.

Snímek vznikne ve více verzích od šestiminutové až do patnáctiminutové stopáže. Bude k dispozici v informačních centrech měst, kratší provedení pak bude zvát k návštěvě regionu například na videoportálu YouTube.

Nový film vzniká díky podpoře obcí Luká a Bouzov. Přispěl na něj také Olomoucký kraj společně s Iniciativou pro podporu vypálených obcí a spolkem Nové Javoříčko.

Foto: Podpis smlouvy o společné výrobě prezentačního filmu se starostou obce Luká Františkem Lakomým