STRUČNÝ NÁVOD K REGISTRACI NA OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

Od 15. ledna 2021 se mohou senioři ve věkové kategorii 80+ registrovat k očkování. K registraci je potřeba počítač s internetovým připojením a mobilní telefon.
Pokud jej nemáte k dispozici, můžete se registrovat na bezplatné telefonní lince 1221, nebo se osobně dostavit na Charitu Litovel (tel. 581 341 444, provozní doba Po – Pá 8 – 13 hod.), kde s Vámi registraci provedou. S sebou je třeba mít kartičku pojištěnce a telefon. Doporučujeme se předem objednat na uvedeném tel. čísle.
Stejně tak může za seniora registraci provést jiný člen rodiny nebo jiná osoba, kterou o pomoc požádá.

Postup registrace:

1. V případě zájmu o očkování je nutné provést registraci do systému.
2. Na stránce http://registrace.mzcr.cz nebo http://crs.uzis.cz zadáte své telefonní číslo (nahlásit se také můžete přes telefonní linku 1221, kde Vám pomohou s registrací).
3. Obdržíte PIN, který zadáte do systému (ověření telefonního čísla, bezpečnostní opatření proti útoku).
4. Nyní můžete vyplnit registrační formulář.
5. Jakmile dokončíte vyplnění formuláře, klikněte na odeslat žádost.
6. Jestliže se zobrazí PIN 2 a možnost pokračovat v rezervačním systému (v novém okně), pokračujte v rezervaci (vaše skupina je již na řadě).
7. Pokud ne, vyčkejte na obdržení PIN 2 na své telefonní číslo. PIN bude doručen, jakmile bude schválená cílová skupina, do které spadáte.

Pro registraci je nutné vyplnění základních kontaktních údajů, místa trvalého pobytu, preferované očkovací místo, věk a zdravotní stav.

OTÁZKY A ODPOVĚDI: Jak se registrovat na očkování proti covid-19 v Olomouckém kraji